Ferie zimowe w Sudetach

Oferta na ferie zimowe w Sudetach w Krainie Wygasłych Wulkanów

Ferie zimowe to chwila dla wszystkich na aktywne spędzenie czasu na stokach narciarskich. Jednak czas ferii to nie tylko szusowanie ale i ciekawa zabawa podczas kreatywnych warsztatów dla każdego. W naszej okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, które można odwiedzić i sprawdzić jak dobrze można się bawić. Tylko niecałe 5km od Gościńca znajduje się przepiękna i pełna wyjątkowych miejsc wieś Dobków znana w całej Polsce. To właśnie tu znajduje się wyjątkowe Ekomuzeum oraz Sudecka Zagroda Edukacyjna.
Kiedy zejdziecie ze stoku i ogrzejecie się w naszej sali pijąc ciepłą herbatę z cytrynką, możecie przygotować się na dalsze wyprawy poznając ciekawe zakątki naszej okolicy. Dzień nie musi kończyć się zbyt wcześnie :)

Zapraszamy do spędzenia ferii zimowych Gościńcu Pod Gruszą w Krainie Wygasłych Wulkanów. Mamy dla naszych gości  pokoje 2, 4, 5, 6 osobowe, zawsze czyste i ciepłe.

Przed gościńcem znajduje się duży plac, na którym można rozegrać bitwę na śnieżki, zrobić wiele bałwanów, a może i igloo ? warunek – musi być śnieg. W pobliżu są pola i lasy, zimą idealne do spacerów z sankami, a także możliwością podglądnięcia zimowego życia tutejszych dzikich zwierząt.

Stok narciarski Ski Arena Łysa Góra oddalony tylko 11 km od naszego gościńca (6 tras zjazdowych i 6 wyciągów narciarskich, system sztucznego naśnieżania, a dzięki oświetleniu stoku, możliwość nocnej jazdy ).

Stok Łysa Góra idealnie nadaje się do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie nie tylko dla dzieci ale także dla dorosłych.

Terminy Ferii zimowych 2019

14 stycznia – 27 stycznia 2019 r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
21 stycznia – 3 lutego 2019 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
28 stycznia – 10 lutego 2019 r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
11 lutego – 24 lutego 2019r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
ZOBACZ HARMONOGRAM WARSZTATÓW 2019

Kilka zdjęć z warsztatów

Atrakcje regionu

Kiedy zechcecie odpocząć od szusowania na stoku to mamy kilka propozycji aby Wasz pobyt był jeszcze bardziej atrakcyjny, szczególnie, że Dolny Śląsk kryje w sobie wiele tajemnic które czekają na odkrycie.
Jeżeli interesujesz się geologią, archeologią, historią czy przyrodą albo po prostu chcesz zobaczyć ciekawe miejsca to Kraina Wygasłych Wulkanów jest właśnie dla Ciebie.

Nasz region charakteryzuje się dużym zagęszczeniem zamków i pałaców a także wszelkiego rodzaju miejsc w których możemy zobaczyć działalność człowieka od zarania dziejów. Znajdują się tu niezliczone ilości zamków, pałaców, wapienników, sztolni i kamieniołomów.

 

Wiele z nich jest usytuowanych w niewielkiej odległości od Gościńca.

Dobków – aleja lipowa, szlak kapliczek, ścieżka edukacyjna, widok na trzy okresy wulkanizmu – 4,5 km
Sudecka Zagroda Edukacyjna – w Dobkowie, to nowoczesne Centrum Edukacji o Ziemi i Regionie – 4,5 km
Organy Wielisławskie to pomnik przyrody nieożywionej. Na szczyt góry prowadzi malowniczy szlak turystyczny – 4,8 km
Czartowska Skała – to powulkaniczny nek z którego rozpościera się piękny widok na Góry i Pogórze Kaczawskie oraz Karkonosze – 10 km
Wąwóz Lipa – ok 11 km
Wąwóz nad Groblą15 km
Wąwóz Siedmica15 km
Ostrzyca Proboszczowicka – to najbardziej znany wygasły wulkan a także jest to najwyższy szczyt na Pogórzu Kaczawskim, nazywany ?Śląską Fudżijamą? – 15 km
Wąwóz Myśliborski17 km
Zamek Świny18 km
Zamek Bolków – to średniowieczny zamek – 20 km
Kościół Pokoju w Jaworze znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO – 23 km
Zamek Grodziec – zamek wybudowany na bazaltowym wzgórzu, w ciągu roku organizowane są na nim liczne imprezy i turnieje. Jest niewątpliwie perełką wśród zamków dolnośląskich – 27 km
Termy Cieplickie 27 km

A jak nie uda  Wam się przyjechać do nas w 2019 to może w 2020?

Zapraszamy :)

Terminy Ferii zimowych 2020

13 stycznia – 26 stycznia 2020 r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
20 stycznia – 2 lutego 2020 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
27 stycznia – 109 lutego 2020 r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
10 lutego – 23 lutego 2020r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie