Majówka w Krainie Wygasłych Wulkanów

Majówka, czyli długi majowy weekend rozpocznie najpiękniejszy miesiąc w roku. W Krainie Wygasłych Wulkanów w Sudetach wybuchnie wiosna na całego!
Bezkresne połacie zielonego rzepaku zamieniają się w kwitnące, żółte dywany pokrywające Pogórze i Góry Kaczawskie a drzewa zakwitają na biało, żółto i czerwono. W powietrzu unosić się będzie zapach świeżo skoszonej trawy i słodki zapach kwiatów. Majowe deszcze to kolejna gratka tego miesiąca. Zapach przed deszczem i w jego trakcie nie daje się zapomnieć na długie miesiące.

Kwitnące pola rzepaku w maju są spektakularne. Wielkie połacie żółtych kwiatów pokrywają pola Dolnego Śląska.

Także w maju można już spokojnie udać się na wyprawę rowerową z rodziną podziwiając już mocno ożywioną przyrodę, której w Górach Kaczawskich nie brakuje. Maj jest wyjątkowy pod każdym względem, to prawdziwy początek sezonu turystycznego. Wszystkie miejsca w naszym regionie są już w pełni dostępne do zwiedzania a atrakcji turystycznych nam nie brakuje w okolicy. Dodatkowo, ciekawe miejsca turystyczne nie są jeszcze zatłoczone. Można spokojnie spacerować i oglądać wszystko co mają do zaoferowania.

A kiedy zacznie padać majowy deszcz, pójść można na warsztaty kreatywne do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej oraz odwiedzić można naszych lokalnych artystów i rzemieślników na prowadzonych przez nich zajęciach i przy okazji podpatrzeć można ich pracę.

Dodatkowo, Sudecka Zagroda Edukacyjna przygotowała specjalny program na majówkę. Są to warsztaty edukacyjne dla rodzin. Zobacz więcej szczegółów i program warsztatów na stronie Sudeckiej Zagrody.

Wieczorami, po całodniowych wyprawach można zorganizować ognisko lub grilla. To także świetny moment na podziwianie pięknego, nocnego nieba.

Menu