Spędź wakacje w Gościńcu Pod Gruszą

W magicznej Krainie Wygasłych Wulkanów

Wakacje 2022 - terminy rezerwacji pobytu

5.07 – 15.07 (10 dni pobytu)
18.07 – 25.07 (7 dni pobytu)
25.07 – 01.08 (7 dni pobytu)
1.08 – 11.08 (10 dni pobytu)
14.08 – 19.08 (5 dni pobytu)
23.08 – 30.08 (7 dni pobytu).

Wakacje w Sudetach z rodziną to dobry sposób na poznanie Dolnego Śląska i tajemnic jakie oferuje. Nasze tereny, czyli Góry i Pogórze Kaczawskie nazywane Krainą Wygasłych Wulkanów, położone są z dala od dużych miast i zgiełku jaki tam panuje. W otoczeniu małych, malowniczych wiosek i wszędobylskiej zieleni zasmakujesz prawdziwego, wiejskiego wypoczynku. Nasz dom gościnny położony jest w Starej Kraśnicy, u podnóża Gór Kaczawskich stanowiących serce Krainy Wygasłych Wulkanów. Nasze tereny są nadal autentyczne i piękne.

Jeżeli szukacie prawdziwego wypoczynku w duchu slow tourism to jest to miejsce dla Was. Tu zaznacie prawdziwego relaksu!

W lasach i na polach spotkasz prawdziwe dzikie zwierzęta, zające, jelenie, sarny, dziki i stada muflonów, usłyszysz śpiew setek ptaków wspaniale akompaniujących szumowi wiatru. Przy kwiatach i w koronach drzew usłyszysz również głośne bzyczenie pszczół. A wieczorami, kiedy upał już ustąpi i napłynie przyjemna fala chłodniejszego powietrza, posłuchasz koncertu świerszczy siedząc przy ognisku lub grillu, odpoczywając po całodziennym odkrywaniu tajemnic Krainy Wygasłych Wulkanów na Dolnym Śląsku.

Z Gościńca blisko jest do pięknych tras karkonowskich, nowoczesnych szlaków rowerowych, tajemniczych miejsc Krainy Wygasłych Wulkanów

Nasz region to nie tylko miejsca historyczne, pałace, zamki, kopalnie, sztolnie czy muzea. Góry i Pogórze Kaczawskie oraz pasmo Sudetów to świetne miejsce na piesze wędrówki z rodziną i znajomymi oraz spływ Bobrem. Szlaki są łatwe i przystępne a trasy oferują niezapomniane doznania. Zobaczysz gęste lasy, ogromne, kolorowe pola, wielkie skały i pozostałości po wulkanach.

W pobliskich kamieniołomach będziecie mieli okazję doświadczyć poszukiwania agatów, ametystów oraz innych przepięknych kamieni

Jeżeli interesujesz się geologią, archeologią, historią czy przyrodą albo po prostu chcesz zobaczyć ciekawe miejsca to Kraina Wygasłych Wulkanów jest właśnie dla Ciebie.

Dolny Śląsk kryje w sobie wiele tajemnic, które czekają na odkrycie

W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej poznacie historię ziemi i regionu, przeżyjecie trzęsienie ziemi, zobaczycie na własne oczy jak kształtował się krajobraz w trakcie trzech największych okresów wulkanizmu (z punktu widokowego) oraz zobaczycie w ekomuzeum w Dobkowie i okolicy prawdziwe sudeckie wioski, niezmienione przez lata. Idąc szlakami poczujecie wolność i spokój oraz dotrzecie na szczyty wygasłych wulkanów, z których zobaczycie wspaniałe panoramy okolic. Nie ma tu natarczywych reklam, plastiku i krzyczących ludzi ze straganów.

Nasz region charakteryzuje się dużym zagęszczeniem zamków i pałaców a także wszelkiego rodzaju miejsc, w których możemy zaobserwować działalność człowieka od dawnych czasów.

Znajdują się tu niezliczone ilości zamków, pałaców, wapienników, sztolni i kamieniołomów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wielbiciele poszukiwań wojskowej historii i II wojny światowej, przyrodnicy,

Wiele z nich jest usytuowanych w niewielkiej odległości od Gościńca.

Dla naszych Gości oddajemy komfortowo wyposażone pokoje

W każdym z nich znajduje się prywatna, przestronna łazienka,  oraz darmowy dostęp do internetu.
Na parterze znajduje się duża, ogólnodostępna sala a w niej 60″ TV+Xbox, projektor z ekranem oraz miejsce do spędzenia czasu w większym gronie rodziny i przyjaciół.

Specjalnie dla rodzin z dziećmi mamy dedykowany pokój dla najmłodszych

Tam mogą bawić się w towarzystwie innych dzieci otoczone kolorowymi zabawkami i grami. A kiedy dopisuje pogoda a w trakcie wakacji o to nie trudno, wszystkie dzieciaki mogą bawić się na naszym przydomowym placu zabaw kiedy rodzice obok spokojnie sobie grillują.

Menu